צפון מערב אנגליה מוקד ההשקעה הנדלני הגדול הבא.

צפון מערב אנגליה מוקד ההשקעה הנדלני הגדול הבא.

בראש רשימת מוקדי ההשקעה המובילים באירופה מככבת צפון מערב אנגליה, בניהן הערים: ליברפול, שפילד, לידס ומנצ'סטר רבתי, אשר התחזיות הכלכליות והצפי מראים שהן ימשיכו לתפוס מקום נכבד בה גם בעשור הקרוב, ואף מעבר לכך.

מה שיצר את ההזדמנות להשקעה אידיאלית ומאוזנת באזור זה הינו היחס בין מחירי דיור שהינם  בהישג יד, יחד עם תשואה מעולה ופוטנציאל רווחיות וסיכויי הגידול, אשר הפכו אותו ליעד המבוטח להשקעה מובטחת ונבונה הן בעבור משקיעים קונים והן בעבור שוכרים. ואף ביתרה, לאותם המשקיעים  אשר נרתעו מתשואות נמוכות יותר ומניתוק בין פוטנציאל הרווחים ועלויות הנכסים, בהשקעה בעיר הבירה לונדון.

אין זה בכדי, שבשנים האחרונות אזור זה חווה זינוק ופופולאריות גבוה לאין שיעור, כי אם הודות למרב הנכסים הקיימים בו ואף לנכסים הרבים שנוספו לו בבניה החדשה, על ידי פיתוח והשקעה מאסיביים ומשמעותיים  ואף בהעצמת התשתיות והשירותים הן של המדינה והן של הרשויות המקומיות, כל זאת מתוך הבנתם וראייתם את הפוטנציאל הגלום, באזור זה.

השיפור המשמעותי שהקל על המגמה והיווה דחיפה נוספת לגדילתה הכלכלית של האזור הינו פיתוח התשתיות והתחבורה. לא רק שנעשו שיפורים בתחבורה ובמערכות התחבורה המקומיות כגון: הרחבת המטרולינק, והוספת מסלולי אוטובוסים חדשים, כי אם גם פיתוח והרחבת שדות התעופה במנצ'סטר ושפילד ובכך מתן נגישות לאזורים ומדינות אחרות אשר מעולם לא הייתה טובה יותר ממה שקיים עכשיו.

ואכן, עד מהרה ההשקעות והפיתוח  הביאו לעלייה בביקוש לדירות מגורים, במרכז העיר ואף לגידול כביר במספר השוכרים באזור.

תרומה נוספת וכבירה לביקוש באזור זה קיימת הודות לתנופה הכלכלית לפיתוח, לשגשוג ולהתעצמות הכלכלה והעסקים בו. על פי  מדד תנופת הערים של ה JLL  התוצר לאומי גולמי של האזור צפוי להמשיך ולגדול בקצב של 2.2 אחוז שנתיים עד 2023 – ובכך תגבר על גדילת התוצרת בשאר רחבי בריטניה.

כל זאת, הודות לעוצמתו של שוק הנדל"ן המקומי מתוך כך שמשקיעים מחפשים תשואות מחוץ ללונדון, וגם הודות לצמיחה משמעותיות במגוון תעשיות, כולל המדיה, המגזר היצרני ושירותי עסקים ופתיחתם של מרכזי תעסוקה כגון: עיר-המדיה של סלפורד מדיה-סיטי-יו-קיי שמשך תשומת לב גלובלית למקום זה מכל רחבי בריטניה ועורר חברות ענק כמו ה-BBC לעבור לשם מהדרום.

מתוך כך, צפויים לגדול מספר מקומות העבודה ב 4.9 אחוז במשך ארבעת השנים הקרובות עד ל-2023, בו בזמן שהתעסוקה הכללית בצפון מערב אנגליה צפויה לגדול בשלושה אחוזים במשך התקופה האמורה.

בנוסף על העובדה כי  היותו של איזור צפון מערב אנגליה מקום מושבם של אוניברסיטאות גדולות ומובילות כאוניברסיטת מנצ'סטר ואוניברסיטת סלפורד במנצ'סטר, אוניברסיטאות ליברפול, הופ, וג'ון מור בליברפול, אוניברסיטת שפילד ושפילד האלם בשפילד, ואוניברסיטת לידס בלידס, כל אלו בעלות קהל הסטודנטים הגדול ביותר הן מרחבי העולם והן מבריטניה, אשר תורמים ומעצימים את מצבו הכלכלי הטוב בלאו הכי – של האזור.

מכאן, כל מה שעליך לעשות הוא להביט על קו הרקיע על מנת להיווכח בכוח ההתחדשות של שוק הנדל"ן האזורי. סקרי המנופים האזוריים של דלויט מצאו שמספר יחידות הדיור בבניה במנצ'סטר בפרט ובכל האזור ככלל גדל במעל 1000 אחוזים במהלך חמש השנים האחרונות!!!

בזמן שאזור צפון מערב אנגליה, ממשיך ליהנות מתחזיות תעסוקה גוברות, קווי תחבורה פנימיים  ובין ארציים חדשים, ואפשרויות נוספות להצעות הבילוי המוצעות, האזור ימשיך להיות מועדף הן בין משקיעים ובעלי בתים והן בקרב דיירים.

 

 

פוסטים קשורים

הצטרף לדיון